Soczewki okularowe

                                                                

Soczewki progresywne

Soczewki okularowe progresywne pozwalają na wyraźne widzenie w każdej odległości zarówno w bliży, odległościach pośrednich jak i dali. Jakość widzenia w takich okularach zależy od szczegółowo przeprowadzonego badania wzroku, mocy szkieł oraz indywidualnego dla każdego klienta montażu soczewek w oprawie okularowej.  Producenci oferują obecnie wiele różnorodnych rodzajów konstrukcji soczewek progresywnych tak aby dokładnie dopasować się do potrzeb klienta, nie każda soczewka jest odpowiednia dla każdej osoby.

Soczewki biurowe

Soczewki biurowe jak sama nazwa wskazuje są stworzone do pracy w biurze tzn. gdy potrzebujemy ostro widzieć komputer, przeczytać jakiś tekst na biurku, a czasem spojrzeć na klienta lub współpracownika, który znajduje się w dalszej odległości. Od okularów progresywnych różni je kilkukrotnie szersza strefa do bliży, co daje komfortowe pole widzenia przy pracy biurowej.

Soczewki barwione

Soczewki barwione to soczewki słoneczne o mocy klienta. Stopień barwienia i kolor jest wybierany w zależności od potrzeb pacjenta.

Soczewki dwuogniskowe

Soczewki okularowe dwuogniskowe posiadają „część do dali” oraz segment, nazywany potocznie „wtopką” o mocy do patrzenia na bliż. W tych okularach widzimy tylko dwa światy – dal i bliż.

Soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe pod wpływem promieni słonecznych zabarwiają się. Soczewki ekonomiczne posiadają wstępne zabarwienie, istnieją jednak soczewki klasy premium których zabarwienie wstępne jest znikome, lub zabarwiają się w samochodzie.

Soczewki asferyczne

Soczewki asferyczne odróżniają się od soczewek sferycznych mniejszą krzywizną. Cecha ta pozwala na bardziej naturalny wygląd oczu, nasze oczy nie są wtedy "powiększone" lub "pomniejszone". Soczewki te są też cieńsze niż standardowe.